Hotel pre psov

Bývame mimo obce v strede poľa na rozlohe takmer 2 ha a tento priestor nám umožňuje  starať sa nielen o naše zvieratká, ale aj pomôcť  ľudom so starostlivosťou o ich miláčikov v čase ich neprítomnosti . Uvedomujeme si, že človek, ktorý  prinesie svojho miláčika,  nám zveruje do rúk člena svojej rodiny a očakáva pre neho čo možno najvyšší komfort a pohodlie.

Stres psa počas majiteľovej neprítomnosti však závisí od viacerých faktorov a , žiaľ, nie všetky vieme ovplyvniť. Ak je psík  už starší, alebo je veľmi citovo naviazaný na majiteľa, tak znáša odlúčenie oveľa ťažšie ako mladý psík, ktorý je  socializovaný s iným psami i ľuďmi. My sa snažíme, aby mal pes u nás pravidelný režim, dostatok pohybu a prispôsobiť denný režim jeho požiadavkám a nárokom, aby sme eliminovali negatívny vplyv z cudzieho prostredia. Psi sú pustení vo väčšom oplotenom dvore podľa pohlavia a znášanlivosti s ostatnými psami. Pokiaľ má psík problém s iným psami, tak chodí minimálne 3 krát denne na prechádzku na vôdzke.

 

Ubytovanie:

Neustále sa snažíme o zvyšovanie komfortu pre našich hostí. I keď väčšina psíkov je najradšej vonku, v čase nepriaznivého počasia či pre malé plemená je vhodné mať k dispozícii i vnútorné priestory. Preto sme sa rozhodli pre rekonštrukciu miestnosti o výmere takmer 30m2. Cieľom rekonštrukcie bolo najmä, aby sa psík cítil dobre v dostatočne veľkom a presvetlenom priestore. Súčasťou miestnosti je požiarny senzor a ohrievač. Psík má kontakt s vonkajším prostredím, k dispozícii má miesto pre oddych i hračky. Veľké plemená psov sú počas dňa vonku v ohradenom priestore a počas noci v kotercoch.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rezervácia:

Ak zvažujete umiestnenie vášho psa u nás, je vhodné zarezervovať si termín pokiaľ možno čo najviac v predstihu vzhľadom na obmedzenú kapacitu najmä počas prázdnin, sviatkov, či predĺžených víkendov.  Po telefonickom dohovore je vhodné potvrdiť rezerváciu sms-kou, kde treba uviesť vaše meno, termín, plemeno a vek psa.  Deň pred príchodom  ,prosím, zavolajte, aby sme sa dohodli na presnom čase vášho príchodu so psíkom.  V prípade, že by ste naše služby nepotrebovali, dajte nám to čo najskôr vedieť a zrušíme rezerváciu.  Po dohovore je tiež možné nás navštíviť ešte pred potvrdením rezervácie.

V deň príchodu treba priniesť:

– očkovací preukaz  s platným očkovaním proti besnote a vírusovým ochoreniam, vhodné je očkovať i proti kotercovému kašľu.  Odporúčame , aby ste si nenechali očkovanie na poslednú chvíľu, psík by mal by očkovaný aspoň 3 týždne pred príchodom k nám. Psíka by ste mali pred príchodom i odčerviť. Psík by mal byť čipovaný.

– stravu na daný počet dní. Zmena prostredia môže byť pre psíka stresujúca a zmena stravy by mohla tento stres umocniť, preto je pre psa lepšie, ak bude kŕmený počas majiteľovej neprítomnosti stravou, na ktorú je zvyknutý

– peliešok, prípadne obľúbenú hračku či handričku z domova – obojok ( vodítko, misku, nie je potrebné priniesť )

Považujem za obojstranne prospešné, ak nám majiteľ  poskytne o svojom miláčikovi čo najviac relevantných informácií- ako pozitívnych tak i negatívnych, aby sme vedeli čo najlepšie vyhovieť individuálnym požiadavkám a potrebám konkrétneho jedinca. Prípadne, aby sme dokázali predísť zbytočným konfliktom medzi psami. Je potrebné si uvedomiť, že i napriek našej snahe  môže z času na čas nastať situácia, že psík ochorie, prípadne sa stane úraz. Ak je potrebné veterinárne ošetrenie, tak psíka neodkladne odvezieme k veterinárovi.  Úhradu nákladov spojených s ošetrením hradíme my iba v prípade, že je dokázateľné, že príčina súvisela so zanedbaním starostlivosti, inak hradí náklady majiteľ.

Počas pobytu psíka nás môžete samozrejme kontaktovať, po dohode je možné poslať i foto. Nie je vhodné psíka navštevovať počas pobytu ani členmi rodiny, kvôli tomu, že psík môže zostať zmätený a úzkostlivý.

Odchod domov:

Snažíme sa o zachovanie pravidelného režimu zvierat na farme a z tohto dôvodu je odovzdanie psa možné max.do 20:00. Pokiaľ vám povinnosti nedovoľujú si po psíka prísť do tejto hodiny , je možné ho vyzdvihnúť v nasledujúci deň ráno po 8:00.

Počas pobytu sa väčšina psov vonku hrá navzájom, či s hračkami, je preto možné, že po návrate domov bude psík unavený a pár dní mu bude trvať kým sa vráti do normálneho režimu.

Počasie nevieme ovplyvniť a preto je možné , že sa v prípade dažďa , či po daždi pes zašpiní pri hre či venčení. Ak by vám to prekážalo dajte nám to prosím vopred vedieť.

Pre zlepšenie našich služieb vás prosíme o vaše rady , názory, ako pozitívne tak i negatívne.

 

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať: Ing. Jana Dovičovičová 00421907208458 jana@topdog.sk

Najlepšími recenziami sú pre nás spokojní psi, ktorí boli u nás ubytovaní a radi sa k nám vracajú. Viac fotiek psíkov nájdete vo fotogalérii.