O nás


 

 

 

 

 FARMA LARA

Farma Lara bola zaregistrovaná dňa 13.5.2011 v Žiline v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat.

Číslo Farmy : 236881
Miesto Farmy  : Štefanovičová 77

V roku 2010 sme sa presťahovali na tzv. samotku a s tým súvisela aj túžba chovať nejaké to zvieratko.  Mojou srdcovou záležitosťou sú psy a kone, čo bol aj hlavný dôvod založenia Farmy, ale postupne pribúdajú aj ďalšie  a to : kozy, kačice, sliepky, zajace, andulka a myslím, že ich ešte zopár pribudne…

Nachádzame sa v strede poľa, 18 km od Nitry, 30 km od Nových Zámkov, 24 km od Šale, 5km od Mojmíroviec, 1km od Poľného Kesova, vedie k nám poľná cesta cca 700m.

 

CHS FARMALA

Chovateľská stanica Farmala bola oficiálne zaregistrovaná 19.12.2013 pod číslom FCI 246/13. Našou snahou je a bude ponúknuť  TOP kvalitné šteniatka po kvalitných a úspešných rodičoch.  Šteniatká od nás odchádzajú po dosiahnutí minimálne 50 dní života, zaočkované, začipované, s pet passom, s preukazom pôvodu, s balíčkom kvalitných granúl, hračkou, obojčekom. Samozrejme nový majiteľ sa na nás môže kedykoľvek obrátiť ak bude potrebovať pomoc so svojim šteniatkom. Nikdy nepredáme naše šteniatko priekupníkom, či do výkupu. Ak by z akéhokoľvek dôvodu majiteľ psa nechcel, alebo mať nemohol, odoberieme ho späť a pokúsime sa mu nájsť vhodný domov.

CHS farmala – FCI

Ponúkame:

 

HOTEL pre psov:  ak potrebujete krátkodobo, či dlhodobo  umiestniť vášho psíka, tak neváhajte a kontaktujte nás jana@topdog.sk

Spokojnosť vášho psa je pre nás prioritou. Pri ubytovaní psov nám ide v prvom rade o kvalitu a nie kvantitu. Ak je váš psík kamarátsky a tolerantný k iným psom, tak bude väčšinu dňa voľne pustený spolu s našimi havkáčmi a našimi deťmi 🙂

 

 

 

 

PSIA škôlka : je vhodná pre ľudí, ktorí sú celý deň v práci a nemajú toľko času pre svojho psíka koľko by potreboval. Váš psík sa vybehá spolu s ostatnými psími kamošmi  a poobede keď po neho prídete je spokojný a vy tiež. Škôlka je vhodná i pre šteniatka, ktoré sú celý deň osamote nešťastné a veľa krát doma potrhajú a zničia čo sa dá.


 

 

 

 

Výcvik psov : základná poslušnosť psov ( sadni, ľahni, ku mne, zostaň,…) každý pes by mal ovládať základné povely, ktoré sú nevýhnutné pre jeho bezpečie i pre bezpečie vášho okolia, pokiaľ nemáte čas , prípadne skúsenosti naučiť psíka základným povelom, obráťte sa na nás, radi vám pomôžeme. Výcvik pre pokročilých ( chôdza pri nohe, odloženie za pochodu, aport, štekanie na povel, odnaúčanie zlozvykov, socializácia šteniat, príprava psa na výstavu,…..). Poľovná upotrebiteľnosť stavačov ( príprava + absolvovanie jesenných skúšok stavačov podľa skúšobného poriadku SPZ).

 

 

 

 

Ponuka zážitkového vzdelávania pre MŠ a ZŠ ( Canisterapia) : aktivity a hry so špeciálne cvičeným psíkom Apollom sú vhodné pre materské školy aj pre prvý stupeň základných škôl. Hodina s Apollom je založená na pohybových aktivitách, cvičení s Apollom a riešení úloh, ktoré deti pripravujú Apollovi, špeciálne trénovanému psovi. Cieľom hodiny je rozvíjať citové, rozumové ale aj pohybové kompetencie žiakov. Cieľom je podporovať vytváranie správneho triedneho kolektívu, kde silnejší podporí slabšieho , rýchlejší pomôže pomalšiemu a všetci pomôžu APOLLOVI. Hodinu prispôsobujeme veku a vzdelanosti detí, podľa požiadaviek učiteľa.


 

 

 

 

Výlety pre školy s programom : súťaže, jazda na koni, prednášku o hospodárskych zvieratách, opekanie , grilovanie….

Ustajnenie koní: ponúkame ustajnenie koní v príjemnom, tichom  prostredí. Kone sú počas dňa vonku vo výbehu, alebo na pasienku, v noci sú ustajnené v boxoch. K dispozícii je kruhová, piesková jazdiareň. V zime je plnohodnotne osvetlená. Kŕmenie minimálne dva krát denne + podľa dohody.