Domov

     Pes patrí medzi prvé domestikované zviera, ktoré človek cielene choval. Podľa teórie Gregoryho Aclanda (vet.USA) pes urobil prvý krok a začal spolužitie s človekom pretože sa kŕmil jeho odpadkami a na oplátku strážil „svojich” ľudí pred nepriateľmi a pomáhal im pri love.

     Prvým dôvodom chovu psov bola ich užitočnosť. Jedným z prvých cieľov chovu psov bolo vyšľachtiť psa, ktorý by bol na prvý pohľad odlišný od vlka. To sa postupne človeku nepochybne podarilo keď porovnáme napr. čivavu a farbiara.

     Účelom stránky www.topdog.sk je skonsolidovaťa priblížiť informácie týkajúce sa chovu psov, pomôcť začínajúcim chovateľom zorientovať sa v chovateľskej problematike Jej obsahom bude pravidelne aktualizovaný kalendár národných i medzinárodných výstav, zoznam chovateľských klubov, staníc, inzercia pre plánované vrhy a narodené šteniatka, časť služby zahŕňa výcvikové, kadernícke, handlerské a iné služby spojené s chovom psov, .V sekcii Úspechy a novinky Vás budeme informovať o dosiahnútých úspechoch Vašich psov doma i v zahraničí a novinky v chovateľskej činnosti. Samostatnou časťou je E-shop zameraný na špecializované typy tovaru potrebné pre chov, výcvik a výstavy psov.

     Našou snahou je spojiť začínajúcich chovateľov s profi chovateľmi, informovať ich o podujatiach, o úspechoch našich psov a o prednostiach chovu psov s PP.

 

Pridaj komentár